No menu items!
Ballina KRYESORE Muriqi fut në “sherr” Lazion e Romën

Muriqi fut në “sherr” Lazion e Romën

Vedat Muriqi mund të fusë në “sherr” Romën e Lazion. Drejtori Igli Tare ka hedhur sytë drejt Turqisë për të rrëmbyer sulmuesin shqiptar të Fenerbahçes. Përformancat e mira të shtatlartit kanë bërë që drejtuesit e klubit italian ta mendojnë si futbollistin e duhur për të zëvendësuar Ciro Immobilen.

Lazio nuk do të jetë ekipi i vetëm që do të arrijë te sulmuesi i Kosovës. Roma ka hedhur grepat drejt Fenerit dhe me Dzekon që pritet të largohet, pa harruar dhe moshën e tij, nevoja e një sulmuesi te verdhekuqtë është urgjente.

Muriqi është sulmuesi kryesor i Fenerbahçes dhe këtë sezon ka shënuar 17 gola dhe ka dhuruar 7 asiste në 34 ndeshje të luajtura ndërmjet Kampionatit dhe Kupës së Turqisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments