Qatar 2022

  • Home
  • SHBA fiton ndaj Iranit dhe kalon tutje, vendos goli i Pulisic

SHBA fiton ndaj Iranit dhe kalon tutje, vendos goli i Pulisic

SHBA-të kanë shënuar fitore ndaj Iranit me rezultat 1-0 në kuadër të ndeshjes së tretë të fazës së grupeve, triumf që ua mundëson amerikanëve të kalojnë në mesin e 16-të…

Anglia fiton bindshëm ndaj Uellsit dhe vazhdon tutje si lider

Anglia e ka mposhtur me lehtësi Uellsin (3-0) në ndeshjen e raundit të fundit të fazës grupore në Kampionatin Botëror. Para ndeshjes së zhvilluar në stadiumin Ahmed bin Ali, asnjëra…

Rashford ‘bombardon portën e Uellsit nga gjuajtja e lirë

Kombëtarja e Anglisë ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Iranit. Dy golat e parë në këtë ndeshje janë shënuar nga anglezët. Fillimisht shënoi Rashford, kurse dy minuta më pas…

Futbollisti i Ekuadorit nuk jep shenja jete pas eliminimit nga Senegali të gjithë vrapojnë te ai

Moises Kaisedo e ka përjetuar shumë eliminimin e Kombëtares së tij nga Kupa e Botës. Ekuadorit i mjaftonte vetëm një barazim kundër Senegalit, por nuk ia doli dot të ndalte…

“Jam këtu me disa serb”, gazetari provokon kroatët – ata “çmenden”

Një gazetar që po qëndron në Katar për Kupën e Botës ka bërë disa intervista me tifozë nga Kroacia, të cilët i provokoi jo pak. Para se të intervistonte, gazetari…

Shefi i Kampionatit Botëror në Katar pranon për herë të parë se kanë vdekur ndërmjet 400 dhe 500 punëtorë

Shefi i Kampionatit Botëror në Katar, Hassan Al-Thawadi, për herë të parë ka konfirmuar se qindra punëtorë emigrantë kanë vdekur gjatë punimeve ndërtimore të lidhura me turneun. Bëhet fjalë për,…

Irani dhe SHBA-të luajnë për një vend në fazën e eliminimit direkt, formacionet zyrtare

Irani dhe SHBA-të do të përballen mes vete në kuadër të xhiros së tretë të fazës së grupeve në Katar 2022, ku fitorja e cilësdo e dërgon tutje fituesin. Irani…

Formacionet zyrtare: Uellsi dhe Anglia në sfidën që e përcakton skuadrën që vazhdon tutje

Në Ahmed Bin Ali Stadium zhvillohet ndeshja e raundit të fundit në fazës grupore të Kampionatit Botëror ndërmjet Uellsit dhe Anglisë. Dy skuadrat britanike bëjnë pjesë në Grupin B dhe…

Messi krahasohet me Alberto Tomban

Trajneri i Polonisë, Szeslaw Michniewicz është zhytur në botën e skijimit kur ka folur për sfidën me të cilën përballen futbollistët e tij për ta ndaluar Lionel Messin në ndeshjen…

Senegali fiton ‘finalen’ e grupit ndaj Ekuadorit, futet në mesin e 16-të më të mirave

Senegali ka arritur të mposhtë Ekuadorin me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së tretë të fazës së grupeve, duke siguruar një vend në mesin e 16-të më të mirave.…