Ndërkombëtar

  • Home
  • Është i lindur dhe i rritur në Gjermani, por ëndrra e futbollistit Ensar Rexhepi është që të luajë në Superligën e Kosovës

Është i lindur dhe i rritur në Gjermani, por ëndrra e futbollistit Ensar Rexhepi është që të luajë në Superligën e Kosovës

Futbollisti Ensar Rexhepi ka lindur dhe jeton në Gjermani, por ëndrra e tij është që të luajë futbollin kosovar Ensar Rexhepi, 21-vjeçar i cili jeton në Nurnberg të Gjermanisë, luan…

Përleshje masive në ndeshjen mes Zenitit dhe Spartakut që u pasua me gjashtë kartonë të kuq dhe St Persburgu fitoi në penallti

Derisa shumica e ligave të rëndësishme janë duke pushuar për shkak të Kampionatit Botëror, ndeshjet e Kupës së Rusisë kanë vazhduar pa pengesa. Rusisë i është ndaluar pjesëmarrja në garat…

Rusia po mendon t’i bashkohet Konfederatës Aziatike të Futbollit

Rusia është gati të largohet nga konfederata evropiane e futbollit të UEFA-s. Siç raporton “Equipe”, presidenti i Federatës Ruse të Futbollit, Alexander Nyukov, theksoi se mendimet për t’u larguar nga…

Deschamps pas fitores me Danimarkën: E arrita objektivin tim

Franca mundi Danimarkën 2-1 falë dopietës së Mbappe dhe kaloi në raundin e 16-shes. Në fund të ndeshjes në mikrofonat e TF1, ndërhyri kryetrajneri i Bluve, Didier Deschamps: “Qëllimi im…

Lautaro: Ndeshja me Meksikën është si një finale për Argjentinën

Sulmuesi i Interit dhe i kombëtares argjentinase, Lautaro Martinez pranon se ndeshja e xhiros së dytë e Kupës së Botës kundër Meksikës do të jetë “si një finale” pas humbjes…

“Gjithçka është e mundur”; Princi saudit i bashkohet “ankandit” mbi të ardhmen e Ronaldos

Princi saudit Abdulaziz bin Turki Al-Faisal thotë se “çdo gjë është e mundur” kur bëhet fjalë për Cristiano Ronaldon, me një lëvizje të 37-vjeçarit drejt Lindjes së Mesme. Pesë herë fituesi…

Dani Alves: Mbappe ende nuk e ka kuptuar se Messi dhe Neymar janë yje më të mëdhenj se ai

Lojtari i Pumas dhe i kombëtares së Brazilit, Dani Alves, ka dhënë një intervistë për La Gazzetta dello Sport, në të cilën ka folur për ish-klubin e tij, Paris Saint-Germain, veçanërisht…

Familja Glazer kërkon 5 miliardë dollarë për Manchester United

Pronarët amerikanë të Manchester United, familja Glazer, kanë vendosur të nxjerrin në shitje klubin. Kjo familje e bleu klubin anglez 17 vite më parë. Sky Sport raporton se familja Glazer…

Arrestohet në Holandë futbollisti i Juventusit

Bianconerët rrezikuan verën e vitit 2021, por megjithatë vendosën të sjellin në skuadrën e tyre Mohamed Ihataren. Rreth 2 milionë euro u ndanë për ‘fëmijën’ e PSV-së, edhe pse në…

Nuk ka asnjë mundësi që Ronaldo të kthehet në Real

Cristiano Ronaldo nuk do të kthehet në Real Madrid, raporton “AS”. Ronaldo ndërpreu kontratën e tij me Manchester United javën e kaluar dhe tani është lojtar i lirë në kërkim të…