No menu items!

Futbolli Vendor

Futbolli Ndërkombëtar

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Guardiola shpjegon dominimin anglez në Europë, përgëzon Chelsea

Pep Guardiola ka përfunduar një nga javët e tij më të ndritshme, që nga koha kur drejton Manchester City. Edhe pas kualifikimit në finalen...

Pritet publikimi nga klubi, Neymar ka firmosur kontratën e re me PSG

Neymar dhe PSG kanë gjetur gjuhën e përbashkët për kontratën e re dhe pritet vetëm njoftimi i kampionëve në fuqi të Francës që arrijnë...

SUPERLIGA

Rugji braktis Ballkanin

Armend Rugji edhe zyrtarisht i ka dhënë fund bashkëpunimit me skuadrën e Ballkanit. Portieri me përvojë të madhe në Superligën e Kosovës e ka konfirmuar...

Bardhekaltrit fitojnë përballjen ndaj kuqezinjve

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Vëllaznimit në udhëtim me shifrat 62:69 (18:17, 17:12, 17:23, 10:17), në kuadër të javës së 13-të në Prince...

Prishtina nisë stërvitjet për pranverë, Ramadani tregon përforcimet më të mëdha

Skuadra e Prishtinës ka filluar seancat stërvitore për sezonin pranveror të Superligës së Kosovës. Lajmi për nisjen e fazës përgatitore është raportuar...

Sporte tjera

13,215FansLike
- Advertisement -

Ligat evropiane

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Pritet publikimi nga klubi, Neymar ka firmosur kontratën e re me PSG

Neymar dhe PSG kanë gjetur gjuhën e përbashkët për kontratën e re dhe pritet vetëm njoftimi i kampionëve në fuqi të Francës që arrijnë...

Eriksen: Isha shumë afër largimit nga Interi, tani ka ndryshuar gjithçka

Christian Eriksen erdhi te Interi në janarin e vitit të shkuar me shumë bujë si një nga lëvizjet më të mëdha, por...

Opinione

Kuzhina e njëjtë po “gatuan” çdo vit nga një “kandidat” për kreun e FFK-së!

Kosova pa dyshim është vend i vakive. S'ka vend në rajon por edhe më gjerë ku flitet më shumë për futbollin e...

Kam parë andërr, du me u ba President i FFK-së!

Jemi dëshmitarë të përditshmërisë, ku rinia ankohen se në Kosovë nuk po kanë mundësi, se nuk po mund të realizojnë ëndërrat e...

Revolucion përnime në futboll

Shkruan: Andin LOKAJGjithçka po fillon të ndryshojë në Botë. Së shpejti edhe futbolli me ndryshime drastike. REVOLUCION përnime. Së shpejti, SUPERLIGA evropiane...

SERIE A

Eriksen: Isha shumë afër largimit nga Interi, tani ka ndryshuar gjithçka

Christian Eriksen erdhi te Interi në janarin e vitit të shkuar me shumë bujë si një nga lëvizjet më të mëdha, por...

Revolucion në Kupën e Italisë, tani vetëm me ekipe të Serie A dhe B

Formati i Kupës së Italisë do të ndryshojë sërish sezonin e ardhshëm, pasi do të marrin pjesë vetëm 40 klube, nga Serie A dhe...

Conte: Mourinho te Roma, lajm i mirë për futbollin italian, respektojmë njëri-tjetrin

Pas një agjërimi që zgjati 11 vjet, Interi është ngjitur në majën e futbollit Italian. Zikaltrit fituan titullin numër 19 nën drejtimin...

Ja sa do të jetë paga e Mourinhos te Roma

Papritmas, tifozët e Romës po përjetojnë një moment historik. Një nga trajnerët më të rëndësishëm dhe fitues në historinë e futbollit, siç...

Bajrami realizon gol, konfirmohet kthimi i Empolit në Serie A

Mesfushori Nedim Bajrami ka shënuar gol në fitoren e thellë të Empolit ndaj Cosenzas me rezultatin 4:0, në ndeshjen e luajtur të...
- Advertisement -

LIGUE 1

Neymar dhe PSG kanë gjetur gjuhën e përbashkët për kontratën e re dhe pritet vetëm njoftimi i kampionëve në fuqi të Francës që arrijnë...

PREMIER LEAGUE

Liverpool arrinë marrëveshje me talentin francez

Liverpool e ka siguruar përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm. Sipas Talk Sport, Të Kuqtë kanë arritur një marrëveshje me Ibrahima Konate, mbrojtës...

Emery: Xhaka lojtar dhe njeri i jashtëzakonshëm, meriton respektin e tifozëve

Trajneri i Villarreal, Unai Emery i kthehet kohës së kaluar te Arsenal, ku drejtoi më shumë se një vit në periudhën 2018-19...

Guardiola: Me fat që nuk luajti Mbappe, s’mund të kërkoj më shumë në karrierë

Pep Guardiola po shijon momentin historik të karrierës së tij si trajner. Spanjolli ka siguruar finale e tretë të Champions League, dy...

United, zbulohen plani 7 miliardë sterlinash i familjes Glazer

Glazer nuk kanë ndërmend të largohen dhe nuk frikësohen nga protestat e tifozëve të Manchester United. Sipas The Guardian, pronarët e klubit anglez nuk kanë...

BUNDESLIGA

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Bayern Munich blindon talentin shqiptar

Bayern Munich është gjithmonë i kujdesshëm ndaj talenteve të reja dhe në Akademinë e ekipit gjerman ka shumë të tillë që kanë dalë në...

Lewandowski: Me Flick periudha ime më e mirë të Bayern. Nga Nagelsmann pres…

Julian Nagelsmann është lajmëruar në orët e kaluara si trajneri i ri i Bayern Munich. Duke filluar nga 1 korriku, trajneri aktual i Leipzig...

Nagelsmann trajneri i ri i Bayern Munich, firmos për 5 vite!

Bayern Munich zgjedh pasuesin e Hansi Flick i cili do të largohet në fund të këtij sezoni. Julian Nagelsmann është zyrtarisht trajneri...

VENDOR

Ndërron jetë Zekirja Shahini, Ademi ngushëllon familjen e tij dhe e vlerëson për kontribut të jashtëzakonshëm

Ka ndërruar jetë pronari i mobilierisë së njohur kosovare në Zvicër, Palma, Zekirja Shahini. Ai njihej si përkrahës i madh i futbollit...

Stadiumi në Gjilan po bëhet gati, po punohet në tribuna

Stadiumi i qytetit të Gjilanit vazhdon të mos jetë as për së afërmi realizimit final, dhe dihet se punët janë tejzgjatur për...

Disiplinori i FFK-së dënon Shpëtim Idrizin

Komisioni Disiplinor i FFK-së pasi shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisioni i Garave ka ndarë disa dënime. Trajneri i...

SHOWBIZZ

Futbolli Mbarëkombëtar

Grabitet me armë biznesi i presidentit të FSHF-së, Armand Duka

Persona të armatosur me pistoleta dhe leva kanë sulmuar më 14 prill zyrat e kompanisë “Aiba” në Shkozet. “Panorama...

Oriola Marashi dhe Eros Grezda i japin fund fejesës?

Modelja Oriola Marashi dhe futbollisti i Kombëtares Eros Grezda, një ndër çiftet më të komentuar të showbizz-it, duket se nuk po jetojnë...

Real Madridit i kthehen katër futbollistë të rëndësishëm për ndeshjen e dytë gjysmëfinale

Nesër zhvillohet ndeshja e kthimit gjysmëfinale mes Chelseas dhe Real Madridit. Lajm i mirë për “Mbretërit” është rikthimi i...

Bajrami realizon gol, konfirmohet kthimi i Empolit në Serie A

Mesfushori Nedim Bajrami ka shënuar gol në fitoren e thellë të Empolit ndaj Cosenzas me rezultatin 4:0, në ndeshjen e luajtur të...