No menu items!
Ballina Opinione

Opinione

Kush po mundohet t’i frikësojë tifozët dardanë dhe pse, para çdo ndeshje të rëndësishme të Kombëtares?

Një gjë është e ditur tashmë, saher që përfaqësuesja e Kosovës në futboll është në prag të një ndeshjeje të rëndësishme, të gjithë duhet...

Po frikësohen për “përjashtim nga FIFA” ata që nuk përfaqësojnë askënd në futboll e as nuk paraqesin asgjë për futbollin por synojnë ta kapin...

Hienat qenkan rizgju sot në përpjekjen e tyre për ta kapur Federatën e Futbollit të Kosovës. Në portale paskan dalë duke shfaqur kinse brengën...

Deshën apo nuk deshën spanjollët, UEFA ka protokoll të ndeshjeve që duhet respektuar

Shkruan: Driton LATIFIVertete dime me u befasu e me u çudit, por me se shumti nga vetvetja. Per rastin e sotem spanjoll,...

A do të jetë Arsene Wenger përzgjedhës i Kosovës?

Shkruan: Andin Lokaj Takimi i kryetarit të FFK-së Agim Ademit me ikonën botërore të futbollit në Katar gjatë Botërorit të klubeve lë të kuptojë se...

Klubet të veprojnë si partitë politike!

Shkruan: Betim Zeqiri Sapo e pash një reklamë ku tregonte se cilat janë rreziqet nga Covid-19. Njëra nga rreziqet ishte 'shkuarja në stadium', por çuditërisht në...

Mirëkuptimi i tepruar, a po i hakmerret Kombëtares së Kosovës në futboll?

Shkruan: Fazli BerishaSa do që përpiqemi të qëndrojmë anash zhvillimeve në ndërtimin e Kombëtareve në futboll, sërish kur shohim...

Kemal Ademi, Dardanët nuk e merituan një fyerje të tillë!

Futbollisti Kemal Ademi ka irrituar tejmase opinionin futbolldashës në Kosovë me deklaratën e sotme se do të ishte i lumtur të merrte...

T’i japësh jetë sportit, apo të mbijetosh nga sporti, kjo është dilema!

Ka një kohë të gjatë, në fakt që nga paslufta, kur në Kosovë, ndër shqiptarë është problem, madje shume problem të gjeshë...

Në vend të përkujtimit; Lamtumirë miku im!

Shkruan: Agim Ademi, president i FFK-sëMëngjesi i të premtes, më solli jo vetëm mua, por mbarë komunitetin sportivë e veçmas atij të futbollit, lajmin...

Me shkas: Në vend të përkrahjes, marrin kritika dhe etiketime!!!

Në çdo vend të botës i gëzohen daljes në skenë të kuadrove të reja, qoftë kur bëhet fjalë për futbollistë, trajnerë apo...

Fitore për të ardhmen, por kujdes me euforinë!

Nga Neptun BajkoIshte një ndeshje shumë e rëndësishme, sepse fitorja dhe rezultati do të kishin ndikim të madh për një përmirësim të...

Agim Bytyqi, njeriu që vendosi themelet e FFK-së

Nga sot nuk është më në mesin tonë njeriu që hyri në histori të futbollit të Kosovës, si kryetari i parë i...
- Advertisment -

Most Read

Presidentja Osmani: Majlinda mbetet kampione olimpike e përhershme

Xhudistja jonë Majlinda Kelmendi humbi ndaj hungarezes Reka Pupp në Lojërat Olimpike Tokio 2020, qysh në luftën e parë.

Driton Kuka me postim emocional për Majlindën

Pos Majlinda Kelmendit me shumë emocion eliminimin e saj në raundin e parë të Lojërave Olimpike e ka përjetuar edhe trajneri Driton...

Majlinda ndalet në luftën e parë

Majlinda Kelmendi është ndalur në luftën e parë në garën e xhudos në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Të dielën në Nippon Budokan,...

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.