No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR

FUTBOLLI VENDOR

Kosova gati për ndeshjet ndërkombëtare që i zhvillo në Tajlandë

Kombëtarja e Kosovës në futsall ndodhet në Tajlandë, ku do të marrë pjesë në turneun kontinental të futsallit, e ku marrin pjesë...

Super-miqësore: Skënderbeu përballet me Gjilanin

Të mërkurën që vjen adhuruesit e  futbollit do të kenë rastin të ndjekin një superndeshje, shkruan Demokracia.com. Dy skuadrat...

Sot përurohet shtatorja e Legjendës

Sot në orën 18:00 do të bëhet përurimi i shtatores së Fadil Vokrrit, pikërisht në ditëlindjen e 61-të të Legjendës. Kjo ceremoni...

Agim Ademi uron Dritën dhe “Intelektualët” për spektaklin kundër Feyenoordit

Nënkampioni i Kosovës, Drita i ka dhënë një imazh të mirë jo vetëm skuadrës së saj dhe qytetit të Gjilanit por gjithë...

Drita spektakolare, i bënë ballë 15 herë kampionit të Holandës Feyenoordit

Drita është përkujdesuar për ta ngritur në piedestal imadhin e futbollit kosovar. Nënkampioni ynë ka arritur të marrë një...

Drita – Feyenoord, formacionet zyrtare

Nënkampiini i Kosovës, Drita  takohen sonte në duelin e parë në kuadër të rrethit të dytë në Conference League me gjigantin holandez...

Tifozët e flaktë të Dritës nisen për Prishtinë për ndeshjen Drita – Feyenoord

Një ndeshje e madhe  e pret futbollin e Kosovës sot në arenën ndërkombëtare. Drita do...

UEFA konfirmon pjesëmarrjen e katër skuadrave kosovare në Evropë

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK), të mërkurën dha një lajm të madh për klubet kosovare, duke njoftuar se nga edicioni i...

Nesër përurohet shtatorja e Fadil Vokrrit si dhe zhvillohen dy ndeshje revyale për nder të Legjendës

Nesër në orën 18:00 do të bëhet përurimi i shtatores së Fadil Vokrrit, pikërisht në ditëlindjen e 61-të të Legjendës. Kjo ceremoni do të...

Një tjetër talent i thotë “Po” Kosovës

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi sot priti në takim futbollistin Enis Vila me prejardhje nga Kosova i cili karrierën e tij po e zhvillon...

Drita shpreson ta befasojë Feyenoordin

Drita do të pres sonte skuadrën e njohur holandeze, Feyenoord në “Fadil Vokrri”, në kuadër të raundit të dytë të Ligës së Konferencës. Nënkampioni i...

Superlajm; Kosova me 4 ekipe në Evropë nga edicioni i ardhshëm

Në edicionin garues 2022/23 Kosova do të paraqitet me 4 ekipe në garat evropiane. Futbolli kosovar do të prezantohet në Champions League,...
- Advertisment -

Most Read

Presidentja Osmani: Majlinda mbetet kampione olimpike e përhershme

Xhudistja jonë Majlinda Kelmendi humbi ndaj hungarezes Reka Pupp në Lojërat Olimpike Tokio 2020, qysh në luftën e parë.

Driton Kuka me postim emocional për Majlindën

Pos Majlinda Kelmendit me shumë emocion eliminimin e saj në raundin e parë të Lojërave Olimpike e ka përjetuar edhe trajneri Driton...

Majlinda ndalet në luftën e parë

Majlinda Kelmendi është ndalur në luftën e parë në garën e xhudos në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Të dielën në Nippon Budokan,...

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.