No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR

FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR

Edhe Wijnaldum prezantohet te PSG: Kam mentalitet fituesi!

Georgino Wijnaldum është prezantuar sot si lojtar i PSG-së. Mesfushori holandez erdhi me parametra zero nga Liverpool dhe ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me...

Premier League ka marrë një vendim të rëndësishëm dhe një pozicionim zyrtar.

Premier League ka marrë një vendim të rëndësishëm dhe një pozicionim zyrtar. Të gjithë lojtarët dhe stafet që duan të bëjnë pjesë në kampionatin...

Lojtarët dhe stafi i Feyenoordit shijojnë rrezet e diellit në sheshet e Prishtinës

Drita dhe Feyenoordi sonte e zhvillojnë përballjen e parë në Ligën e Konferencës. Nënkampionia e Kosovës dhe gjiganti holandez...

Alaba prezantohet te Reali: E realizova ëndrrën time!

Akordi ishte arritur prej kohësh. Real Madrid ka prezantuar ditën e sotme David Alaba, i cili erdhi me parametra zero pas përfundimit të kontratës...

Milani prezanton fanellën e re; dedikim për nismën bamirëse globale

Fanellat e reja të ekipeve të Serie A për sezonin 2021-2022 vazhdojnë të shfaqen si “kërpudhat pa shiut”. Kësaj radhe ishte Milani,...

Justin Kluivert transferohet në kampionatin francez

Justin Kluivert është zyrtarisht futbollist i Nices në kampionatin francez. Sulmuesi holandez, në pronësi të Romës, transferohet në klubin e Ligue 1 në formën...

Gazetarja angleze, akuzë Mourinhos: Është seksist!

Lind një polemikë e re rreth qëndrimeve të José Mourinhos, i akuzuar si seksist nga një gazetare angleze. Historia i referohet periudhës së tij...

Zyrtare: Orges Bunjaku largohet nga Baseli, transferohet në Francë

Futbollisti shqiptar, Orges Bunjaku është larguar nga Baseli pas një viti e gjysmë të kaluar në skuadrën e parë zvicerane.

Çfarë paradoksi: 2 sezone te Man City, Cancelo mban foto profili prezantimin te Juventus

Joao Cancelo qëndroi vetëm 1 sezon te Juve 2018/2019, ndërsa në verën e vitit 2019 ai ju bashkua Man City në një...

COVID-19 “frikëson” Interin

Impenjimi amerikan i Interit është komplikuar, por për momentin rezulton e konfirmuar që skuadra zikaltër do të jetë prezentë në një turne...

Zyrtare: Arsenali transferon përforcimin e parë të verës

Arsenali ka zyrtarizuar përforcimin e parë të afatit kalimtar veror. “Topçinjtë” kanë njoftuar zyrtarisht se kanë arritur marrëveshje për...

Zyrtare: Andi Hoti nënshkruan kontratë tri vjeçare me Interin

Andi Hoti ka nënshkruar kontratë profesionale me kampionët e Italisë, Interin. Lojtari shqiptar edhe zyrtarisht ka firmosur me “zikaltrit”...
- Advertisment -

Most Read

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

Plas sherri në Lojërat Olimpike, sportisti godet kundërshtarin me shkop në kokë

Një skenë e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Lojërat Olimpike në disiplinën e hokejit. Në sfidën midis...

Në Prishtinë festohet sot për suksesin e Distrias

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në Tokyo 2020. Ndërsa Komiteti Olimpik i Kosovës ka...

Arbëria ‘blindon’ futbollistin e rëndësishëm të skuadrës

Përkundër rënies nga Superliga, Arbëria ka qenë shumë aktive gjatë verës. Skuadra nga Dobraja njofton se ka rinovuar...