Vendor

  • Home
  • Agim Ademi në shesh feston me “Plisat” 28 Nëntorin dhe 35-vjetorin e themelimit të tifogrupit kryeqytetas

Agim Ademi në shesh feston me “Plisat” 28 Nëntorin dhe 35-vjetorin e themelimit të tifogrupit kryeqytetas

Numri një i FFK-së, Agim Ademi vazhdon të mbeshtesë çdo aktivitet sporiv. Ai, sonte ka qenë përkrah tifozëve të Prishtinës “Plisat” të cilët po festojnë 35-vjetorin e themelimit. “‘Plisat’ kanë…

Edon Zhegrova shkëlqen me asistime dhe me depërtime me ekipin e tij

Ndeshje zyrtare aktualisht nuk ka, për shkak të Kampionatit Botëror, por ekipet po vazhdojnë stërvitjet me lojtarët që nuk janë të ftuar për Botëror. E Zhegrova po tregon klasin e…

Berat Buzhala i gëzohet golave të Serbisë!!!

Berat Buzhala ka lavderuar Serbinë për paraqitjen që kishte përballë Kamerunit. Madje ish deputeti i PDK-së çuditrisht suksesin e Serbisë e ka lidh edhe me Kosovë. Ku ka thënë që…

Ademi uron 28 Nëntorin, ky është mesazhi i tij

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka uruar shqiptarët me rastin e festës së 28 Nëntorit. Ademi përmes një urimi të publikuar në profilin e tkj në…

FFK mirëpret inicimin e procedurës disiplinore të FIFA-s ndaj FF të Serbisë

Federata e Futbollit e Kosovës ka reaguar pas nisjes së hetimeve nga FIFA ndaj Federatës së Futbollit të Serbisë. “Jemi të lumtur të shohim reagimin e shpejtë të FIFA-s, me…

Serbët e humbin arsyen, e quajnë shokuese që FFK-ja kërkoi stadiumin ku luan Serbia

“Shokues” e ka vlerësuar mediumi serb “Blic” kërkesën e FFK-së për të marrë nga FIFA dhe organizatori i Botërorit njërin prej stadiumeve ku po luhen ndeshjet e Kupës së Botës.…

Malisheva – Llapi përfundon pa fitues

Ka përfunduar pa fitues dhe pa gola dueli mes Malishevës dhe Llapit 0-0. Dy skuadrat në këtë ndeshje vinin nga humbjet dhe luanin shumë kujdesshëm, kryesisht në mesfushë. Megjithatë përkundër…

Prishtina i kthehet fitores pas katër ndeshjeve, triumfon te Trepça ‘89

Prishtina ka marrë një fitore të madhe 3-0 në udhëtim te Trepça ‘89 në kuadër të javës së 18-të në Albi Mall Superligën e Kosovës. Pas katër ndeshjeve radhazi pa…

Ballkani fiton pa problem ndaj Gjilanit

Kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani ka vazhduar me fitore, teksa ka mposhtur Gjilanin me rezultat të pastër 0-3. Ballkani e nisi më mirë ndeshjen duke krijuar raste më të…

Mediat botërore e pasqyrojnë dhe gjykojnë veprimin e Serbisë ndaj Kosovës në Katar

Veprimi i pakuptimtë josportiv dhe agresiv i Kombëtares së Serbisë para ndeshjes me Brazilin, ku në zhveshtoret e ekipit u vendos një pankartë me hartën e Kosovës me ngjyrat e…