Top Tema

  • Home
  • Agim Ademi në shesh feston me “Plisat” 28 Nëntorin dhe 35-vjetorin e themelimit të tifogrupit kryeqytetas

Agim Ademi në shesh feston me “Plisat” 28 Nëntorin dhe 35-vjetorin e themelimit të tifogrupit kryeqytetas

Numri një i FFK-së, Agim Ademi vazhdon të mbeshtesë çdo aktivitet sporiv. Ai, sonte ka qenë përkrah tifozëve të Prishtinës “Plisat” të cilët po festojnë 35-vjetorin e themelimit. “‘Plisat’ kanë…

Berat Buzhala i gëzohet golave të Serbisë!!!

Berat Buzhala ka lavderuar Serbinë për paraqitjen që kishte përballë Kamerunit. Madje ish deputeti i PDK-së çuditrisht suksesin e Serbisë e ka lidh edhe me Kosovë. Ku ka thënë që…

Luis Enrique: Nuk do të bëjmë matematikë kundër Japonisë

Spanja dhe Gjermania luajtën baras 1-1 në Doha, në ndeshjen e tyre të xhiros së dytë të Grupit E në Kupën e Botës në Katar. Trajneri i Spanjës, Luis Enrique…

Onana përjashtohet nga Kombëtarja e Kamerunit

Portieri i parë i Kamerunit, Andre Onana, do të mungojë në ndeshjen kundër Serbisë që nis në orën 11:00. Portieri i Interit është përjashtuar nga kombëtarja për shkak të mosdisiplinës.…

Irani kërkon që SHBA të përjashtohet nga Botërori

Në prag të duelit me SHBA-në, në Botërorin e Katarit, Irani i kërkoi FIFA-s që ta përjashtojë këtë kombëtare nga Kupa e Botës. Federata e Futbollit të SHBA-së postoi në…

Ademi uron 28 Nëntorin, ky është mesazhi i tij

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka uruar shqiptarët me rastin e festës së 28 Nëntorit. Ademi përmes një urimi të publikuar në profilin e tkj në…

Serbisë po i dhemb ankesa e FFK-së; Daçiq e quan hipokrizi procedurën disiplinore nga FIFA

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë të dielën se Serbia si shtet nuk mund të reagojë ndaj faktit që Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka…

FFK mirëpret inicimin e procedurës disiplinore të FIFA-s ndaj FF të Serbisë

Federata e Futbollit e Kosovës ka reaguar pas nisjes së hetimeve nga FIFA ndaj Federatës së Futbollit të Serbisë. “Jemi të lumtur të shohim reagimin e shpejtë të FIFA-s, me…

Klinsmann: Deklarata ime për Iranin u nxor nga konteksti

Ish-futbollisti gjerman Jurgen Klinsmann thotë se do të telefonojë trajnerin iranian Carlos Queiroz, pasi u kritikua për komentet e tij rreth “kulturës” iraniane gjatë fitores 2-0 ndaj Uellsit, duke bërë…

Kosta Rika mposht Japoninë me një gjuajtje në portë, Navas bën pritjen e jetës 

Kosta Rika ka marrë një fitore të rëndësishme në Kupën e Botës pasi ka mundur me rezultatin e ngushtë 1-0 kundërshtarët e Japonisë, në ndeshjen e dytë të Grupit E.…