Sporte tjera

  • Home
  • Përveç autobusit, klubi i KB Peja u sulmua edhe në zhveshtore të palestrës “Minatori”

Përveç autobusit, klubi i KB Peja u sulmua edhe në zhveshtore të palestrës “Minatori”

Policia e Kosovës ka arrestuar një person që ka sulmuar lojtarët dhe stafin e KB Pejës, pas ndeshjes me Trepçën. ADVERTISING Duket se incidentet e mbrëmshme në palestrën “Minatori” nuk…

Ndërpritet ndeshja në Mitrovicë

Është ndërprerë ndeshja mes Trepçës dhe Pejës që po luhet në “Minatori”. Në çerekun e tretë pas një fauli ndaj Erjon Kastratit kanë filluar hedhje të gjësendeve. Ndërkohë lojtarët e…

Humbja e dytë për Sigal Prishtinën në Ligën ENBL

Sigal Prishtina ka pësuar humbjen e dytë në Ligën ENBL. Bardhekaltrit janë mundur në Talin të Estonisë nga Kalev/Cremo me shifrat 50-61 (12:21, 18:9, 10:16, 10:15). Kalev/Cremo e nisi ndeshjen…

Sigal Prishtina mposhtet në Estoni

Sigal Prishtina ka debutuar në Ligën ENBL. Bardhekaltrit janë mundur nga skuadra ukrainase, Budivelnyk me shifrat 85:62 (19:16, 19:13, 25:16, 22:17). Çereku i parë deri në fund ishte i barabartë,…

Kina është ende në kalendarin e Formula 1

Çmimi i Madh i Kinës në Formula 1, i cili nuk është mbajtur që nga viti 2019 për shkak të pandemisë së koronavirusit, aktualisht është ende në kalendar për sezonin…

Peja mposht Bashkimin në Ligën Ballkanike

Peja ka shënuar fitore kundër Bashkimit në Ligën Ballkanike. Pejanët fituan me rezultatin 76:72 në ndeshjen që u zhvillua në palestrën sportive “Karagaçi”. Treshja amerikane, Rodney Purvis me 22 pikë,…

Top 5 most overrated players in the Premier League 2019-20

A wonderful serenity has taken possession of my entire soul, like these sweet mornings of spring which I enjoy with my whole heart. I am so happy, my dear friend,…