June 17, 2024

Hajrizi para ndeshjes ndaj Azerbajxhanit: Do të luajmë për krejt Kosovën (VIDEO)

1 min read

Basketbollisti i Kosovës, Drilon Hajrizi, është deklaruar para ndeshjes së nesërme ndaj Azerbajxhanit.

Hajrizi theksoi se do të tentojnë që të kthehen me një fitore të madhe kushtuar gjithë Kosovës.

“Kemi ardhur prej një udhëtimi, normal ka qenë i lodhshëm, jemi duke u mundujar t’i marrim të gjitha masat që ekipa të jetë e gatshme për lojë”.

“Atmosfera e mirë, kemi me luftu, do të luajmë për krejt Kosovën, t’i bëjmë krenar të gjithë, dhe të dalim me rezultat pozitiv edhe prej kësaj loje”, deklaroi Hajrizi.

Sfida ndaj Azerbajxhanit është në ora 14:00 me kohë të Azerbajxhanit dhe 11:00 sipas kohës në Kosovë.

Ndeshjet zhvillohen në kuadër të parakualifikimeve evropiane për FIBA Kupën e Botës 2027.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *