Top Ligat

  • Home
  • FFK-ja pret që të dënohet Serbia

FFK-ja pret që të dënohet Serbia

Federata e Futbollit të Kosovës pret që Federata e Futbollit të Serbisë të marrë dënim për flamurin provokues që ishte paraqitur në zhveshtore të përfaqësueses para ndeshjes me Brazilin. Në…

Malisheva – Llapi përfundon pa fitues

Ka përfunduar pa fitues dhe pa gola dueli mes Malishevës dhe Llapit 0-0. Dy skuadrat në këtë ndeshje vinin nga humbjet dhe luanin shumë kujdesshëm, kryesisht në mesfushë. Megjithatë përkundër…

Prishtina i kthehet fitores pas katër ndeshjeve, triumfon te Trepça ‘89

Prishtina ka marrë një fitore të madhe 3-0 në udhëtim te Trepça ‘89 në kuadër të javës së 18-të në Albi Mall Superligën e Kosovës. Pas katër ndeshjeve radhazi pa…

“Gjithçka është e mundur”; Princi saudit i bashkohet “ankandit” mbi të ardhmen e Ronaldos

Princi saudit Abdulaziz bin Turki Al-Faisal thotë se “çdo gjë është e mundur” kur bëhet fjalë për Cristiano Ronaldon, me një lëvizje të 37-vjeçarit drejt Lindjes së Mesme. Pesë herë fituesi…

Nuhiu falënderon të gjithë pas largimit nga Drita: Ishin katër vite të jashtëzakonshme

Ardian Nuhiu është larguar nga Drita pas katër viteve qëndrim në qytetin e Gjilanit. Në fakt trajneri shqiptar nga Maqedonia e Veriut e mori drejtimin e klubit më 11 shkurt…

Familja Glazer kërkon 5 miliardë dollarë për Manchester United

Pronarët amerikanë të Manchester United, familja Glazer, kanë vendosur të nxjerrin në shitje klubin. Kjo familje e bleu klubin anglez 17 vite më parë. Sky Sport raporton se familja Glazer…

Klubi anglez i gatshëm ta paguajë klauzolën e Vedat Muriqit

Vedat Muriqi është duke kaluar nëpër një formë të shkëlqyer këtë edicion me Mallorcan. Sulmuesi nga Kosova ka shpërthyer me fanellën e Mallorcas, ku në 12 ndeshje në La Liga…

Arrestohet në Holandë futbollisti i Juventusit

Bianconerët rrezikuan verën e vitit 2021, por megjithatë vendosën të sjellin në skuadrën e tyre Mohamed Ihataren. Rreth 2 milionë euro u ndanë për ‘fëmijën’ e PSV-së, edhe pse në…

Nuk ka asnjë mundësi që Ronaldo të kthehet në Real

Cristiano Ronaldo nuk do të kthehet në Real Madrid, raporton “AS”. Ronaldo ndërpreu kontratën e tij me Manchester United javën e kaluar dhe tani është lojtar i lirë në kërkim të…