No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A POHIMET PËR LARGIMIN E HIGUAINIT JANË SPEKULIME, E THOTË BABAI I TIJ

POHIMET PËR LARGIMIN E HIGUAINIT JANË SPEKULIME, E THOTË BABAI I TIJ

Historia e dashurisë mes Gonzalo Higuainit dhe Juventusi duket se është e destinuar të zgjasë për një kohë të gjatë. Këtë e lë të nënkuptohet babai i “El Pipitas”, që hedh poshtë zërat e fundit pas udhëtimit të sulmuesit në vendlindje. “E gjithë kjo që thuhet nuk është e vërtetë. Mund t’ju them një gjë: Gonzalo do të qëndrojë tek Juventusi, sepse ai ende ka një vit e gjysmë kontratë dhe do ta respektojë atë. Do ta përfundojë ciklin e tij sikurse është parashikuar në kontratën aktuale”.

Pas vendimit të sulmuesit për të qëndruar në Argjentinë, ku ai ndodhet nga 19 marsi për t’i qëndruar pranë nënës së tij të sëmurë, zërat për të ardhmen e tij janë shumëfishuar dhe madje është folur për një përfundim të parakohshëm të kontratës. Këtë skenar babai i tij, Jorge, e mohon kategorikisht:

“Gonzalo do të mbetet në Juventusi. Pastaj, pas kësaj periudhe, ai do të marrë vendimin që e gjykon më të përshtatshëm, sepse ai do të jetë futbollist i lirë. Ky është realiteti dhe ajo që do të ndodhë. Por, në parim, nuk është qëllimi i tij të largohet nga ai klub që ai e do shumë dhe ku njerëzit e duan.”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments