No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR GUARDIOLA PIKETON ZËVENDËSUESIN E SANE

GUARDIOLA PIKETON ZËVENDËSUESIN E SANE

Thjesht çështje kohe transferimi i Leroy Sane te Bayern, për një shifër që nuk do të arrijë më shumë se 60 milion euro, pasi gjermani është futur në 12 muajt e fundit të kontratës së tij. Edhe Pep Guardiola konfirmoi se Sane do të shitet, pasi nuk ka pranuar të rinovojë.

Për pasuesit e Sane, është folur shumë, por The Telegraph ka raportuar sot se emri kryesor që Pep Guardiola kërkon, është Jack Grealish. Kapiteni i Aston Villa ka bërë një sezon të shkëlqyer në Premier League, duke tërhequr vëmendjen e disa klubeve.

Deri orët e fundit, raportohej se Manchester United ishte gati të paguajë më shumë se 50 milion euro për shërbimet e fantazistit anglez, por me futjen e Cityt në garë, vlera e kartonit të 24 vjeçarit mund të rritet ndjeshëm. Aston Villa buzëqesh nga ana financiare, por do të humbasin lojtarin më të mirë të tyre.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua...

Florent Muslija shënon në fitoren e Hannoverit

Ndeshja ndërmjet Nurnbergut dhe Hannoverit në kuadër të xhiros së 17’të në Bundesliga 2 ka prodhuar shumë gola. Rezultati përfundimtar ishte 2:5...

Ballkani i suksesshëm edhe ndaj skuadrës ukrainase

Skuadrat kosovare janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror. Klubi Futbollistik...

Recent Comments