No menu items!
Ballina KRYESORE Drita mposht Drenicën, i afrohet titullit

Drita mposht Drenicën, i afrohet titullit

Drita ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Drenicës në kuadër të xhiros së 32-të të IPKO Superligës së Kosovës.

Golin e fitores për “bardhekaltërit” e ka shënuar sulmuesi anësor Xhevdet Shabani, në minutën e 48-të.

Skuadra gjilanase mund ta sheh vetën kampione, nëse nesër në ndeshjen kryesore Gjilani dhe Ballkani luajnë baras.

Drita pozicionohet në vendin e parë me 68 pikë të grumbulluara, kurse Drenica rrezikon seriozisht duke u renditur në vendin e tetë me 41 pikë të mbledhura.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments