June 17, 2024

Ja kur nis meçi mes Furyt dhe Usyk

1 min read

Përballja e shumëpritur mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet sot në Arabinë Saudite.

Kjo ndeshje do të kurorëzojë mbretin absolut të kategorisë së peshave të rënda për herë të parë që kur Lennox Lewis e arriti këtë arritje në vitin 2000.

Fury, me një rekord të pamposhtur prej 34-0-1 dhe 24 nokaut, është kampioni aktual i WBC.

Kundërshtari i tij, Usyk, gjithashtu është i pamposhtur pamposhtur në 21 ndeshje, duke fituar 14 prej tyre me nokaut, dhe mban titujt WBA, WBO dhe IBF.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *