No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Caktohet orari i ri i ndeshjeve të futbollit

Caktohet orari i ri i ndeshjeve të futbollit

Pas vendimit për shtyrjen e ndeshjeve të parapara për t’u zhvilluar në fundjavë si rrjedhojë e masave të reja të institucioneve të vendit në luftën kundër Covid-19, ku 7 qytete janë karantinuar në dy ditët e fundjavës, Komisioni i Garave e ka përpiluar orarin e ri të ndeshjeve të javës së 12-të në Superligë dhe të javës së 9-të në Ligën e Parë.

Orari i ndeshjeve
Superliga – java e 12-të
E martë, 10.11.2020 ora 13:30
Drenica – Feronikeli
Drita – Prishtina
Llapi – Trepça’89

E mërkurë, 11.11.2020
Arbëria – Besa
Ballkani – Gjilani, luhet më vonë

Liga e Parë
Grupi A – Java e 9-të
E mërkurë, 11.11.2020 ora 13:30
Trepça – Vëllaznimi
Dukagjini – Vushtrria
Malisheva – Liria
Onix – Drenasi
A@N – Istogu

Grupi B – Java e 9-të
E enjte 12.11.2020 ora 13:30
2 Korriku – Ramiz Sadiku
Vitia – Ferizaj
Ulpiana – Flamurtari,  ndeshja luhet në Shtime
Kika – Vllaznia (P)
KEK-u – Dardana

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments