No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ramadani e pranon: Nuk merituam pikë ndaj Gjilanit

Ramadani e pranon: Nuk merituam pikë ndaj Gjilanit

Prishtina ka pësuar humbje në derbin e xhiros së tetë të Superligës së Kosovës në futboll, teksa është mposhtur në shtëpi nga Gjilani 2-0.

Kjo disfatë e kryeqytetasve ka ardhur pasi që futbollistët ‘bardhekaltër’ nuk treguan më shumë grintë për të fituar ndeshjen. Kështu të paktën është shprehur trajneri i kësaj skuadre Zekirija Ramadani pas ndeshjes.

“Nuk treguam grintë, nuk dhamë asgjë për të fituar. Madje, nuk dhamë as për të barazuar, shpërdoruam raste, humbëm penaltinë dhe kjo është e gjitha”, deklaroi Ramadani.

Ndeshja ndaj Ballkanit? “Prishtina edhe po të luaj me Junior për objektiv e ka fitoren”.

Prishtina mbetet tashmë në pozitën e katërt me 11 pikë, por që ka një ndeshje për të zhvilluar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments