No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Pjanic zbulon sekretet e transferimi te Barça: Ronaldo më tha se do...

Pjanic zbulon sekretet e transferimi te Barça: Ronaldo më tha se do të argëtohem këtu…

Në merkaton e verës së Juventusit, lamtumira e Miralem Pjanic përfaqëson një nga pikat më të rëndësishme. Boshnjaku është shkëmbyer me Arthur dhe po përgatitet të fillojë aventurën e tij të re te Barcelona. Ai do të ketë fatin e madh të kalojë nga Cristiano Ronaldo te Lionel Messi si bashkëlojtarë, gjatë rrugës së karrierës profesionale, përveç Lyon-it dhe Romës. I intervistuar nga “Mundo Deportivo”, Pjanic tregoi fjalët e lamtumirës, që CR7 i tha kur u nis për në “Camp Nou”, duke lënë “Zonjën e Vjetër” pas disa vitesh suksese:

“Cristiano më tha se ishte shumë i lumtur për mua. Ai ishte i zhgënjyer që po largohesha nga Juve, por më tha se do të argëtohem shumë në një ekip të shkëlqyeshëm si Barcelona. Ronaldo është një lojtar që i ka treguar aftësitë e tij, ka qenë shumë i rëndësishëm në dhomën e zhveshjes, duke u bërë shembull për të gjithë”.

Pjanic foli gjithashtu për Totti, Cristiano, Buffon, Messi…; legjendat me të cilat ka luajtur gjatë gjithë karrierës së tij: “Mentaliteti është gjëja më e rëndësishme. Ajo që kanë kampionët është unike. Ata kanë luajtur për shumë vite në nivelin më të lartë dhe për këtë duhet të përqendrohesh në punën tënde, duhet ta duash futbollin. Ata gjithmonë duan të përmirësohen, janë shembull për të gjithë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments