No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Vojvoda triumfon ndaj Zenelit e Brishës

Vojvoda triumfon ndaj Zenelit e Brishës

Skuadra e futbollistit të Kosovës, Mergim Vojvodës, Standard Leige ka triumfuar kundër Reimsit të Valon Berishës e Arbër Zenelit me rezultat 1:0 në miqësoren që u zhvillua sot.

Ndeshja për 64 minuta ishte e barabartë, derisa Vojvoda startojë që nga fillimi për skuadrën belge.

Pikërisht në minutën e 64-të shënoi gol Mehdi Cercela duke kaluar Standardin në epërsi.

Arbër Zeneli startoi në këtë takim por u zëvendësua dy minuta pas golit, pra në minutën e 66 me Hugo Ekitike.

Pasi që ka pak statistika ende nuk dihet se a u angazhua në këtë ndeshje Valon Berisha pasi që si startues ai nuk ka filluar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments