No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Astrit Selmani e konfirmon: E kam pranuar Kosovën, po pres ftesë nga...

Astrit Selmani e konfirmon: E kam pranuar Kosovën, po pres ftesë nga trajneri

Futbollisti i talentuar shqiptar, Astrit Selmani pritet t’i bashkohet Kosovës për ndeshjet e muajit mars.

Ylli i skuadrës suedeze, Hammarby është raportuar se do të jetë në dispozicion të Bernard Challandesit nga ky muaj.

Për gazetën suedeze “Fotbollskanalen”, Selmani ka pranuar se ka interesim nga Kosova për të.

Ndonëse thotë se ende nuk ka ndonjë ofertë zyrtare, ai e bëri të qartë se tashmë e ka marrë edhe pasaportën kosovare.

“Nuk kam pranuar ndonjë ftesë ende, por kam rregulluar pasaportën. Është duke u bërë e qartë”, ka thënë Selmani.

“Po kam dëgjuar për interesimin e Kosovës. Do shohim çfarë do ndodh në ditët në vijim. Për ata që kanë dëgjuar është e drejtë që jam afër”, tregoi ai.

“Nuk ka asgjë që duhet të vendos, nuk ka pasur interesim nga Suedia”, përfundoi Astrit Selmani. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments