No menu items!

autor autore

118 POSTS0 Komentet
http://www.futbolli.info

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Nuhiu paralajmëron rikthimin e disa lojtarëve nga lëndimet, flet edhe për pritshmëritë për ndeshjen ndaj Arbërisë

Kampioni në fuqi i Kosovës, Drita, nesër do ta ketë një udhëtim të gjatë por edhe të vështirë. Lideri...

Refuzimi i ftesës nga disa lojtarë përveç që po e dëmton ekipin ata po e prishin edhe imazhin e shtetit tonë

Kombëtarja e Kosovës në futboll të hënën do të grumbullohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë për ta nisur një ëndërr të...

Eris Abedini pranë rikthimit në fushë: Jam duke u rikuperuar nga lëndimi, shpresoj të jem 100 përqind në formë

Eris Abedini është njëri prej shumë futbollistëve nga Kosova që po shkëlqen në arenën ndërkombëtare. 22-vjeçari që ka qenë...

Muriqi pritet të luajë nga fillimi kundër Bayern Munichut, zbulohet arsyeja

Lazio do të përballet të mërkurën me Bayern Munichun në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e...

FFK shënoi fitoren e parë përballë Spanjës, fitorja tjetër pritet nga Dardanët me 31 mars

Spanja e Kosova me 31 mars në Seville do të zhvillojë një përballje tejet të zjarrtë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin...

Mankenda: Të rëndësishme janë pikët, nuk ka rëndësi kush është kundërshtar

Sulmuesi i Prishtinës, Geuthier Mankenda sot ka shënuar golin e 31-të me fanellën e kryeqytetasve. Në fitoren 5:1 ndaj...

Kosova barazon përballë Rumanisë

Kosova në hendboll ka regjistruar barazim të rëndësishëm në përballjen e sontme ndaj Rumanisë. Në Pallatin e Rinisë dhe...

TOP AUTHORS

954 POSTS0 Komentet
2631 POSTS0 Komentet
76 POSTS0 Komentet
- Advertisment -

Most Read

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...