Nuk ka asnjë mundësi që Ronaldo të kthehet në Real

Nov 24, 2022

Cristiano Ronaldo nuk do të kthehet në Real Madrid, raporton “AS”. Ronaldo ndërpreu kontratën e tij me Manchester United javën e kaluar dhe tani është lojtar i lirë në kërkim të një klubi të ri.

“’Rikthimi i Ronaldos nuk është në rendin e ditës, klubi nuk mendon fare për këtë temë’. Reali na siguron se duhet të shijojmë kujtimet e periudhës së Ronaldos dhe se ardhja e tij nuk do të kishte kuptim në një projekt sportiv”, shkruan “AS”, duke u thirr në burime brenda klubi madrilen

Ronaldo ka qenë i lidhur me Realin, klubin për të cilin luajti nga viti 2009 deri në vitin 2018 dhe shënoi 450 gola, pasi Karim Benzema u lëndua, por sulmuesi francez duhet të jetë i gatshëm për gjysmën e dytë të sezonit. Ronaldo mund të vazhdojë karrierën e tij në Newcastle, derisa interes serioz po tregon edhe Inter Miami.