June 17, 2024

Mbappe zbarkon te “Mbretërit” në këtë datë

1 min read

Futbollisti Kylian Mbappe është gati të bëhet një tjetër galaktik në Real Madrid.

Sulmuesi francez ka konfirmuar se do të largohet nga Paris Saint-Germain kur kontrata e tij me kampionët e Ligue 1 të përfundojë.

Ai do të largohet nga “Parc des Princes” si golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave të klubit, raporton Marca, transmeton Klankosova.tv.

“Santiago Bernabeu” pritet të jetë porti i ardhshëm për Mbappen, me Realin që e ka bërë atë një objektiv kryesor prej disa kohësh.

Mbappe thuhet se është dakord për një ulje të pagës për t’u bashkuar me Realin, me paratë jo një faktor motivues për një njeri që tashmë ka shmangur pasuritë që ofrohen në Arabinë Saudite në mënyrë që të synojë çmimet më të mëdha që ofrohen në futbollin evropian.

Sulmuesi tashmë është i përqendruar me Francën për t’u përgatitur për Kampionatin Evropian.

Të mërkurën e ardhshme “Gjelat” kanë një ndeshje miqësore në Metz kundër Luksemburgut dhe gjithçka tregon se Mbappe do të prezantohet të enjten, më 6 qershor, duke përfituar edhe nga fakti se vetë Deschamps ka komentuar ditë më parë se do të dëshironte që gjithçka të vendosej para fillimit të garës.

Ditët e fundit sulmuesi është dukur më i relaksuar, duke pranuar se gjithçka do të zyrtarizohej së shpejti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *