May 19, 2024

Llapi baras në Klinë, ngec në garën për titull

1 min read

Llapi mori vetëm një pikë nga ndeshja në udhëtim me Dukagjinin. Të dielën në Klinë, Dukagjini e Llapi luajtën 1:1.

Ndeshja ishte e vlefshme për xhiron e 29-të të Superligës së Kosovës në futboll. Me barazim, Llapi ka ngecur ndaj Ballkanit dhe Dritës në garën për titull.

Shtatë xhiro para fundit, Llapi është i treti me 55 pikë. Ballkani udhëheq në tabelë me 59 pikë, ndërsa Drita është e dyta me 57. Ballkani e Drita shënuan fitore të shtunën.

Mbrojtësi Leotrim Bekteshi kaloi në epërsi llapjanët me golin e realizuar në minutën e tretë shtesë në pjesën e parë.

Një tjetër mbrojtës shënoi golin e dytë dhe të fundit në takim. Ardin Dallku i Dukagjinit realizoi për 1:1 në minutën e 66-të. Në minutat shtesë të ndeshjes Llapi kishte rast të artë. Ahmed Januzi pasoi bukur për Trimror Selimin, që i vetëm përballë portierit gjuajti lartë mbi portë.

Dukagjini është në pozitën e gjashtë me 37 pikë.