No menu items!
Ballina SPORTE TJERA

SPORTE TJERA

Vjosa Osmani: Kam besuar te suksesi i Distrisë, edhe në një vend të vogël mund të arrihen suksese të mëdha

Distria Krasniqi nga sot është kampione olimpike. Ajo në Tokio ka fituar medaljen e artë duke e bërë botën të flasë për...

Madhështore, Distria Krasniqi kampione olimpike

Distria Krasniqi ka ngritur emrin e saj dhe të Kosovës në nivelin më të lartë sportiv. Ajo të shtunën ka fituar medalje të artë...

Kosova parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokio 2020”

Ekipi Olimpik i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “TOKIO 2020”. Kanë qenë Majlinda Kelmendi dhe...

Milwaukee Bucks fiton titullin kampion në NBA pas 50 vjetësh

Milwaukee Bucks kampionë të NBA për herë të dytë në histori. 50 vjet pas triumfit të parë, Giannis Antetokounmpo me shokë rikthyen në Wisconsin...

Gjest unik i Sebastian Fetel, nga pilot milioner kthehet në pastrues të mbeturinave

Sebastian Fetel ka treguar se është jo vetëm një personazh i veçantë në pistën e garave, por edhe jashtë saj. Piloti gjerman...

Shtohen rastet me COVID-19 në Tokio, atleti i këtij shteti rezulton pozitiv

Një tjetër atlet ka rezultuar pozitiv në testimin për COVID-19 në Tokio të Japonisë. Ondrej Perusiq është emri i...

Muhamet Ramadani “pushton” Evropën, shpallet kampion për U-20

Atleti kosovar Muhamet Ramadani është bërë kampion i Evropës U-20, në evropianin që po mbahet në Talin të Estonisë.

Kupa Evropiane: Prishtina, Trepça e Vëllaznimi nisin prej raundit të parë, Besa Famgas prej të dytit

Në këtë raund garojnë 30 skuadra gjithsej. Shorti është më 20 korrik, ndërsa ndeshjet luhen më 11/12 dhe 18/19 shtator.

Vuçiq u drejtohet atletëve serbë: Garoni kundër Kosovës në Tokio dhe mos ndërmerrni veprime politike

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq gjatë një takimi që kishte me sportistet serbë e ka komentuar edhe  pjesëmarrjen e Kosovës në Lojërat...

Lojërat Olimpike megjithatë do të zhvillohen pa tifozë

Për shkak të Covid-19 asnjë spektatorë nuk do e ketë të mundur të shohë nga afër garat e Lojërave Olimpike. Ky është lajmi i...

FC Liqeni mëson kundërshtarët në Champions League

Skuadra kampione e Kosovës në futsall, FC Liqeni, ka mësuar sot kundërshtarët për raundin preliminar në Ligën e Kampionëve. Skuadra nga Drenasi...

Milwaukee Bucks mposht Atlantën dhe rikthehet në finale pas 47 vitesh

Milwaukee Bucks rikthehet në finalen e NBA pas 47 vitesh. Skuadra nga Wisconsin mposhti Atlanta Hawks në ndeshjen e 6-të të finales së konferencës...
- Advertisment -

Most Read

Presidentja Osmani: Majlinda mbetet kampione olimpike e përhershme

Xhudistja jonë Majlinda Kelmendi humbi ndaj hungarezes Reka Pupp në Lojërat Olimpike Tokio 2020, qysh në luftën e parë.

Driton Kuka me postim emocional për Majlindën

Pos Majlinda Kelmendit me shumë emocion eliminimin e saj në raundin e parë të Lojërave Olimpike e ka përjetuar edhe trajneri Driton...

Majlinda ndalet në luftën e parë

Majlinda Kelmendi është ndalur në luftën e parë në garën e xhudos në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Të dielën në Nippon Budokan,...

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.