No menu items!

SERIE A

Xhaka i tunduar nga Mourinho, kërkesë klubit: Dua të shkoj te Roma

Xhaka lëviz, në vetën e parë: “Më lini të shkoj te Roma”. Ai i kërkoi Arsenalit, i cili vazhdon të ngulmojë për...

Buffon nuk e mendon pensionimin, i bashkohet ish-skuadrës së tij pas më shumë se dy dekada

Portieri italian, Gianluigi Buffon është shumë afër të bashkohet me ish-skuadrën e tij të dikurshme. Buffon nuk është duke...

Shtohet lista e klubeve të interesuara për Rashicën, një tjetër klub italian i vihet pas

Milot Rashica është një nga lojtarët më të kërkuar të afatit kalimtar veror në tregun e transferimeve. Sulmuesi i...

Lazio i jep ultimatum për të vendosur trajnerit të njohur

Presidenti i Lazios, Claudio Lotito i ka bërë të qartë Maurizio Sarrit se nuk do ta pres shumë për të vendosur.

E trishtë: Ndërron jetë në moshë të re ish-lojtari i Milan

Një lajm i keq ka ardhur për tifozët e futbollit sot. Sëmundja e rëndë i mori jetën ish-futbollistit të...

Vedat Muriqi jashtë planeve të trajnerit Sarri

Bisedimet mes presidentit Claudio Lottito dhe teknikut italian Maurizzio Sarri janë drejt përfundimit. 62-vjeçari e sheh veten shumë pranë Lazios.

Zyrtare: Inzaghi trajner i ri i Interit

Simone Inzaghi është trajneri më i ri i kampionëve të Italisë, Interit. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi “zikaltër”...

Romelu Lukaku, lojtari më i mirë i edicionit në Serie A

Sulmuesi i Interit, Romelu Lukaku është zgjedhur lojtari më i mirë i edicionit në Serie A. Belgu ishte ndër...

Cristiano Ronaldo zgjidhet sulmuesi më i mirë në Serie A

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është zgjedhur sulmuesi më i mirë në Serinë A italiane. Lajmin e ka dhënë...

Luciano Spalletti trajner i ri i Napolit

Luciano Spalletti është zyrtarisht trajner i ri i skuadrës italiane Napoli. Edhe pse ka ditë që ishte flitur për...

Juventusi shkarkon Pirlon, rikthen një kampion në pankinë

Juventusi ka vendosur të shkarkojë Andrea Pirlon dhe të rikthejë në stol Max Allegrin, pese herë fitues i Serie A me bardhezinjtë.

Zyrtare: Drejtori sportiv i Juventusit largohet nga klubi pas 11 vjetësh

Juventusi ka konfirmuar zyrtarisht se drejtori sportiv Fabio Paratici është larguar nga klubi me marrëveshje të dyanshme. Paratici kontribuoi...
- Advertisment -

Most Read

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

Plas sherri në Lojërat Olimpike, sportisti godet kundërshtarin me shkop në kokë

Një skenë e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Lojërat Olimpike në disiplinën e hokejit. Në sfidën midis...

Në Prishtinë festohet sot për suksesin e Distrias

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në Tokyo 2020. Ndërsa Komiteti Olimpik i Kosovës ka...

Arbëria ‘blindon’ futbollistin e rëndësishëm të skuadrës

Përkundër rënies nga Superliga, Arbëria ka qenë shumë aktive gjatë verës. Skuadra nga Dobraja njofton se ka rinovuar...