No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE

PREMIERE LEAGUE

Zyrtare: Tottenham më në fund emëron trajnerin e ri

Tottenham Hotspur pas largimit të Jose Mourinhos ka emëruar trajnerin e ri. Bëhet fjalë për Nuno Espirito Santo i...

United e do me çdo kusht, ofron 87 mln euro për 21-vjeçarin

I është shtuar një tjetër seri telenovelës Jadon Sancho. Ylli i Borussia Dortmund pëlqehet shumë nga Manchester United, që...

ZYRTARE: KLUBET ANGLEZE QË U BËNË PJESË E SUPERLIGËS DO TË PAGUAJNË DËMSHPËRBLIM

Federata e Futbollit të Anglisë dhe Premierliga kanë bërë të ditur që klubet angleze që ishin pjesë e Superligës do të paguajnë...

Zyrtare: Tuchel rinovon kontratën me Chelsean

Pasi arriti ta fitoi Ligën e Kamionëve nuk kishte si të ndodhë ndryshe. Trajneri gjerman Thomas Tuchel ka nënshkruar...

Conte drejt Premierligës, në bisedime me klubin londinez

Antonio Conte mund të përfundojë në Premierligën angleze që nga edicioni i ardhshëm. Sipas raportimeve të “Sky Sports”, trajneri...

Azpilicueta: Askush më i mirë se ai, Kante është mesfushori më i mirë në botë

N’Golo Kante është rikthyer më i fortë pas problemeve fizike dhe arriti të bëhet lideri i Chelseas dhe të drejtojë ekipin drejt...

Liverpooli dakordohet me mbrojtësin e Leipzig, shumë shpejtë zyrtarizimi

Liverpooli ka qenë në hall me lëndimet, sidomos të repartit defanzivë edicionin 2020/21 që tashmë ka përfunduar. “Të Kuqtë”...

Aston Villa kontakton Bremenin për Rashicën, ofron milionat për ta transferuar në Angli

Aston Villa mund të bëjë një goditje të fortë në afatin kalimtar të verës. Sipas raportimeve në Itali, rënia...

Harry Kane – golashënuesi dhe asistuesi më i mirë i edicionit

Sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane, është bërë lojtari i parë në 22 vitet e fundit që i fiton çmimet për golashënuesin më të mirë...

Guardiola: Mos u bëni trajner, është punë stresuese!

Profesioni i trajnerit është shumë i vështirë dhe Pep Guardiola, i cili po udhëheq Manchester City drejt majës së Europës, thekson se...

Ronaldo mund të rikthehet te Manchester Unitedi

E ardhmja e Cristiano Ronaldos tek Juventusi varet nga verdiket që do të japë java e fundit e Serisë A.

Liverpool prezanton fanellën e re për sezonin 2021/22

Zakonisht klubet evropiane bëjnë prezantimin e fanellave të tyre në 2 apo 3 javët e fundit të sezonit paraprak.
- Advertisment -

Most Read

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

Plas sherri në Lojërat Olimpike, sportisti godet kundërshtarin me shkop në kokë

Një skenë e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Lojërat Olimpike në disiplinën e hokejit. Në sfidën midis...

Në Prishtinë festohet sot për suksesin e Distrias

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në Tokyo 2020. Ndërsa Komiteti Olimpik i Kosovës ka...

Arbëria ‘blindon’ futbollistin e rëndësishëm të skuadrës

Përkundër rënies nga Superliga, Arbëria ka qenë shumë aktive gjatë verës. Skuadra nga Dobraja njofton se ka rinovuar...