No menu items!

LA LIGA

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Gjithçka për titullin, ja si pritet të luhet Real Madrid-Barcelona

Real Madridi arrin me moral të lartë në një klasike thelbësore për garën e titullit në La Liga, pasi mposhti “Reds” në Champions, këtë...

Sergio Ramos: Kam edhe tre objektiva, do tërhiqem në momentin e duhur

Sergio Ramos është prej vitesh një nga mbrojtësit më të fortë në botë. Kapiteni i Real Madrid ndodhet në vitin e fundit të kontratës...

Di Maria nuk ndalet, tjetër “shkelje syri” nga Parisi për Messin

Angel Di Maria tha se do të ishte e mrekullueshme të luante me Lionel Messin te PSG. Të dy argjentinasit kanë qenë nën një...

Benzema më i mirë se Messi & CO, fiton çmimin e lakmuar në La Liga

Karim Benzema është përzgjedhur si lojtari më i mirë i La Liga-s për muajin mars. Sulmuesi francez i Real Madridit mposhti kandidatët e tjerë...

50 milion € për një mesfushor, Atletico Madrid merkato në Serie A

Atletico Madrid nuk heq dorë nga Fabian Ruiz. Mesfushori spanjoll është një nga futbollistët më të mirë të Napolit, edhe pse këtë...

Zidane pas kualifikimit: Reali im ishte “top” në mbrojtje

Zinedine Zidane i është gëzuar kualifikimit në çerekfinale të Champions League, pas dy fitoreve kundër skuadrës së Atalanta. Real Madrid në takimin e sotëm...

Drejtori i Real Madridit flet për rikthimin e Cristiano Ronaldos

Pas eliminimit të Juventusit nga Liga e Kampionëve janë ngritur shumë spekulime se Cristiano Ronaldo do të largohet nga gjiganti italian.

“PSG më kërkoi të mos flas më për Messin…” Çfarë po ndodh në aksin Paris-Barcelonë?!

Leandro Paredes thotë se PSG i ka kërkuar atij që të mos flasë më për Lionel Messin, mes spekulimeve të vazhdueshme për të ardhmen...

Menaxheri po përgatit kthimin e CR7 te Real Madridi…

Nga Spanja ka një shfrenim fantazie mbi të ardhmen e Cristiano Ronaldos dhe lamtumirën e tij të mundshme nga Juventusi, pas eliminimit në Champions...

Koeman nuk e bind presidentin e ri, ja trajneri që do në stolin e Barcelonës

Julian Nagelsmann është tekniku numër një në listën e presidentit të ri, Joan Laporta, për stolin e Barcelonës nga sezoni i ardhshëm, edhe përpara...
- Advertisment -

Most Read

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...