No menu items!

BUNDESLIGA

Përmbysje e çmendur e Bayernit ndaj Dortmundit, Lewa mposht Haaland

Gjithçka nisi vrullshëm, me Erling Braut Haaland që shënoi pas vetëm 74 sekondash, duke i dhënë avantazhin ekipit të tij. Pa marrë veten mirë...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Lala: Rashica pritet të largohet nga Werderi në fund të stinorit

Menaxheri i Milot Rashicës, Altin Lala, ka thënë se ylli i Kosovës pritet të largohet nga Werder Bremeni në fund të stinorit. “Për fat të...

Jadon Sancho hyn në histori, askush si ai në Bundesliga!

Jadon Sancho vijon të thyejë rekorde me fanellën e Borussia Dortmund, me anglezin që është padyshim një ndër lojtarët më të mirë...

Flick: Ky është sezoni më i bukur i Bayern Munchen

Bayern Munchen festoi fitimin e një tjetër trofeu ditën e djeshme, i gjashti me Hansi Flick si trajner. Gjermani mori drejtimin e...

Rashica drejt largimit, kalon te skuadra që rrezikon rënien nga Bundesliga

Një lajm i çuditshëm vjen nga Gjermania, aty ku Milot Rashica pritet të largohet nga ekipi i Werder Bremenit. Sulmuesi i Përfaqësueses...

Bayern nuk njeh pengesë

Bayern Munchen nuk ka asnjë pengesë në Bundesliga. Rikthehet te fitorja dhe ekipi i Dortmundit që mori 3 pikët në ndeshjen ndaj Augsburgut. Surpriza...

Lucas Hernández shkakton “tërmet” te Bayerni

Lucas Hernández nuk është plotësisht i kënaqur me rolin e tij te Bayern Munich dhe për këtë arsye nuk e ka pranuar ofertën e...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Bayern turpërohet në Kupën e Gjermanisë

Rezultat i bujshëm në Kupën e Gjermanisë.Bayern Munich është eliminuar në 1/16-at e kompeticionit nga Holstein Kiel, skuadër e kategorisë së dytë. Bavarezët kanë kaluar...

Objektivi i madh i Bayernit për sezonin e ardhshëm është ylli i Barçës

Sipas Bild, është Frenkie de Jong objektivi i madh i Bayern Munich për sezonin e ardhshëm. Rendimenti i mesfushorit holandez po përmirësohet dhe lojtari duket...

Përmbysja e çmendur e Bayernit, Flick tregon çfarë u tha lojtarëve në pushim

Një pjesë e parë e dobët dhe një pjesë e dytë e mrekullueshme. Bayern Munchen fitoi 5-2 me përmbysje ndaj Mainz ditën...
- Advertisment -

Most Read

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...