No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA

LIGAT E TJERA

Milani prezanton fanellën e re; dedikim për nismën bamirëse globale

Fanellat e reja të ekipeve të Serie A për sezonin 2021-2022 vazhdojnë të shfaqen si “kërpudhat pa shiut”. Kësaj radhe ishte Milani,...

Justin Kluivert transferohet në kampionatin francez

Justin Kluivert është zyrtarisht futbollist i Nices në kampionatin francez. Sulmuesi holandez, në pronësi të Romës, transferohet në klubin e Ligue 1 në formën...

Gazetarja angleze, akuzë Mourinhos: Është seksist!

Lind një polemikë e re rreth qëndrimeve të José Mourinhos, i akuzuar si seksist nga një gazetare angleze. Historia i referohet periudhës së tij...

Bayern Munchen ka një ëndërr, do një nga “të djathtët” e Barcelonës

Bayern Munchen do një mbrojtës të djathtë nga të Barcelonës. Katalanasit janë të mbipopulluar në atë pozitë, duke qenë se kanë Sergino Dest, Emerson...

Manchester United ofron 30 milionë për mbrojtësin, De Laurentiis një “jo” të prerë

Në shtëpinë e Napolit janë ende disa çështje për t’u zgjidhur. Nga njëra anë është rinovimi i Lorenzo Insignes, me sulmuesin e...

Supergoli i Adnan Januzajt në miqësore vlen të shikohet më shumë se një herë

Mesfushori me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj ka shënuar një super gol me fanellën e Real Sociedadit. Januzaj në një...

Barcelona braktis “Camp Nou”-n për një vit, dy opsione në tavolinë për t’u transferuar

Barcelona është në krizë të thelë financiare dhe po kërkon zgjidhje për të mbuluar borxhet, por nuk ka ndërmend të heqë dorë...

Chelsea super “dhuratë” për Brojën, gati kontrata e re 5-vjeçare

Armando Broja la Chelsean në verën e shkuar dhe u huazua te Vittesse në Holandë, ku shkëlqeu më shumë seç pritej, duke...

“Dardani” i Lazios: Do ta shihni Muriqin e vërtetë

Vedat Muriqi tregon “dhëmbët” ende pa nisur sezoni. Sulmuesi shqiptar i Lazios, i cili nuk la gjurmë në sezonin e tij të...

Valon Berisha rikthehet në fushë pas 3 muajve mungese nga lëndimi

Mesfushori kosovar, Valon Berisha është rikthyer fushës së blertë pas lëndimit të pësuar që e mbajti atë jashtë për më shumë se tre muaj. Berisha...

Barcelona e huazon yllin e ekipit në Premierligë

Barcelona dhe Wolverhampton kanë arritur marrëveshje për huazimin e talentit të “katalunasve”. Francisco Trincao do të jetë pjesë e...

Zyrtare: Legjenda e Arsenalit, Vieira trajner i ekipit londinez

Legjenda e Arsenalit, Patrick Vieira është emëruar trajner i skuadrës së Crystal Palaces në Premierligë. Vieira i është bashkuar...
- Advertisment -

Most Read

Presidentja Osmani: Majlinda mbetet kampione olimpike e përhershme

Xhudistja jonë Majlinda Kelmendi humbi ndaj hungarezes Reka Pupp në Lojërat Olimpike Tokio 2020, qysh në luftën e parë.

Driton Kuka me postim emocional për Majlindën

Pos Majlinda Kelmendit me shumë emocion eliminimin e saj në raundin e parë të Lojërave Olimpike e ka përjetuar edhe trajneri Driton...

Majlinda ndalet në luftën e parë

Majlinda Kelmendi është ndalur në luftën e parë në garën e xhudos në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Të dielën në Nippon Budokan,...

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.