No menu items!
Ballina KRYESORE

KRYESORE

Liverpool arrinë marrëveshje me talentin francez

Liverpool e ka siguruar përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm. Sipas Talk Sport, Të Kuqtë kanë arritur një marrëveshje me Ibrahima Konate, mbrojtës...

Batatina: Fokusi i Llapit, te Kupa

Pas humbjes nga Drenica në Skenderaj, trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka thënë se skuadra e tij e ka fokusin e plotë...

Sermaxhaj: Ende s’ka përfunduar asgjë

Sami Sermaxhaj e mori drejtimin e skuadrës së Drenicës më 24 mars. Nga ajo kohë, ka katër fitore, dy barazime e një...

Ballkani humb në shtëpi ndeshjen vendimtare në garë për titull

Ballkani e ka humbur ndeshjen e tij vendimtare në garën për titull të kampionit në Superligën e Kosovës në futboll.

U kritikua për qeshjen me ish-bashkëlojtarët, Hazard ua mbyllë gojën kritikëve me këtë statistikë

Eden Hazard ishte lojtari që kishte vrapuar më së shumti tek skuadra e Real Madridit në ndeshjen e dytë gjysmëfinale kundër Chelseas.

Realit i soset durimi, merr vendimin “fatal” për Hazard

Mbrëmë ndodhi një debakël europian për Real Madridin. Ekipi i Zinedine Zidane, i cili shpresonte shumë në garën maksimale europiane për të marrë trofeun...

Hakimi: Interi krijoi një projekt të madh

Interi fitoi titullin kampion në Itali dhe Achraf Hakimi është një nga protagonistët e suksesit që mungonte prej 11 vitesh në Milanon...

Barça kërkon zëvendësues për Busquets, një italian në krye të listës

Në pritje të zhvillimeve për situatën e Lionel Messit, drejtuesit e Barcelonës vijojnë të planifikojnë merkaton pavarësisht problemeve ekonomike dhe pikërisht për...

Ausilio: Po punojmë për rinovimin e Lautaros, Conte vazhdon projektin

Festimet për titullin kampion janë ende të nxehta dhe të shtunën futbollistët e Interit pritet të ngrenë lart trofeun, megjithatë drejtuesit kanë...

Revolucion në Kupën e Italisë, tani vetëm me ekipe të Serie A dhe B

Formati i Kupës së Italisë do të ndryshojë sërish sezonin e ardhshëm, pasi do të marrin pjesë vetëm 40 klube, nga Serie A dhe...

Dy ndeshje interesante në Superligë, vëmendja në Suharekë

Xhiro e 33-të në Superligën e Kosovës në futboll mbyllet sot me dy ndeshje mjaft interesante. Padyshim se vëmendja kryesore do jetë në Suharekë, aty...

Chelsea nuk e bën hesap Real Madridin, arrin finalen e madhe të Championsit

Chelsea është finalisti i dytë i Ligës së Kampionëve atje ku do të takohet me një tjetër skuadër angleze Manchester Cityt.
- Advertisment -

Most Read

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...