No menu items!
Ballina KRYESORE

KRYESORE

Trajnerët më të mirë deri më tani në histori të Interit: Conte afër të thyejë rekordin e Trapattonit

Antonio Conte është shumë afër që t’ia arrijë qëllimit të tij që të shpall Interin kampion në Serie A.

ZYRTARE! Perez merr mandatin e gjashtë si president i Real Madridit

Lajmi ishte në ajër prej disa kohësh, por tani është edhe zyrtar: Florentino Perez do të jetë presidenti i Real Madridit për katër vitet...

Cannavaro: Ronaldo? Jo, është një sulmues tjetër më i forti që kam sfiduar

Kur jetoni në anën tjetër të botës, është normale të ndiheni pak i përmalluar. Fabio Cannavaro nuk bën përjashtim. Nga Kina, ai shpesh përdor...

Ibra thyen rregullat e pandemisë, drekë në zonën e kuqe me një ish-milanist

Pas kartonit të kuq të marrë në Parma-Milan, të shtunën e 10 prillit, Ibrahimoviç kthehet në qendër të vëmendjes sërish. Kësaj here me një...

FFK përmes UEFA-s po synon t’i sigurojë vaksinat për futbollistët në Kosovë

Në Kosovë tash e disa ditë ka nisur vaksinimi kundër COVID-19. Fillimisht ishin mjekët ata që iu drejtuan sallës së 1 Tetorit për ta...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...
- Advertisment -

Most Read

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...