No menu items!
Ballina SUPERLIGA

SUPERLIGA

Tahir Batatina flet pas largimit të vëllait nga KF Llapi

Amrush Batatina ka dhënë dorëheqje nga pozita e nënkryetarit të KF Llapit. Ai e ka arsyetuar këtë vendim me përgjegjësitë që ka...

Termet te Llapi, largohet nga klubi njëri nga vëllezërit Batatina

Donatori dhe anëtari i bordit të klubit të Llapit, Amrush Batatina ka njoftuar për largimin e tij të mënjëhershëm nga të gjitha...

Drita transferon Almir Kryeziun

Almir Kryeziu, është përforcimi i radhës në skuadrën e Dritës. Lajmi është komunikuar nga vetë skuadra, duke bërë...

Prishtinës i largohet një tjetër futbollist i rëndësishëm, transferohet në Izrael

Është larguar edhe futbollisti i radhës nga Klubi Futbollistik “Prishtina”. Sabien Lilaj tashmë karrierën e tij do ta vazhdojë në Izrael. Kryeqytetasit nuk kanë njoftuar për...

Zhvillime dramatike te Drenica, jep dorëheqje kreu i klubit

Zhvillime dramatike në klubin e futbollit Drenica nga Skenderaj. Ilir Veliqi jep dorëheqje nga pozita e kryetarit të klubit....

Kryeziu: Jam i nderuar që do të vazhdoj të luaj te Prishtina

Sulmuesi i spikatur Leutrim Kryeziu në tri vitet e ardhshme do të jetë pjesë e FC Prishtina. Ai sezonin e kaluar luajti tek bardhekaltrit...

Prishtina kompleton trasferimin e Leutrim Kryeziut

Prishtina ka kompletuar transferimin e futbollistit nga Lugano. Leotrim Kryeziu ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me kampionët e Kosovës, shkruan Gazeta Olle. Sulmuesi i njohur ka...

Dukagjini vazhdon me transferime, arrin marrëveshje me mesfushorin e Feronikelit

Dukagjini i Klinës ka nisur që të organizohet për edicionin e ardhshëm në Superligës. Skuadra e drejtuar nga trajneri Armend Dallku, së fundmi i ka...

Prishtina mban stërvitjen e fundit para ndeshjes së nesërme

FC Prishtina sot në mbrëmje ka mbajtur treningun zyrtar para ndeshjes së nesërme të gjysmëfinales së raundit preliminar me kampionët e San...

Prishtina rezulton negative në Covid

Ekspedita e Prishtinës është testuar për Covid-19 para ndeshjes ndaj Folgores në parakualifikimet e Ligës së Kampionëve. Në taborin...

Prekazi sqaron situatën: Kam oferta, por jam i lidhur me Ballkanin

Arbër Prekazi, ka qenë i përfolur për një kalim të tij te Gjilani, pikërisht në këtë afat kalimtar. E...

KF Llapi e falënderon FFK-në dhe Agim Ademin për investimet në stadiumin “Zahir Pajaziti”

Në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë punimet po vazhdojnë me ritëm të lartë. Fusha në këtë stadium ishte me bar artificial, por nga sezoni i...
- Advertisment -

Most Read

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

Plas sherri në Lojërat Olimpike, sportisti godet kundërshtarin me shkop në kokë

Një skenë e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Lojërat Olimpike në disiplinën e hokejit. Në sfidën midis...

Në Prishtinë festohet sot për suksesin e Distrias

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në Tokyo 2020. Ndërsa Komiteti Olimpik i Kosovës ka...

Arbëria ‘blindon’ futbollistin e rëndësishëm të skuadrës

Përkundër rënies nga Superliga, Arbëria ka qenë shumë aktive gjatë verës. Skuadra nga Dobraja njofton se ka rinovuar...