No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR

FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR

Masat për ndeshjen Shqipëri-Angli, reagon Policia e Shtetit pasi FSHF-JA tha se ndeshja nuk do të zhvillohet nese policia nuk i merr masat e...

Ditën e sotme Federata Shqiptare e futbollit doli me një deklaratë se Policia e shtetit nuk kishte garantuar marrjen e masave të sigurisë për...

E PAPRECEDENTË! Policia dhe qeveria bëhen shkak për anulimin e Shqipëri-Angli

Duket se lufrta mes qeverisë shqiptare dhe FSHF-së tashmë është totale. Në prag të zgjedhjeve të 25 prillit, mazhoranca qeverisëse socialiste ka shkuar deri...

Futbollisti shqiptar i Deçiqit futet në histori, Kristijan Vulaj ftohet nga Mali i Zi

Futbollisti shqiptar që luan te Deçiqi, Kristijan Vulaj, është ftuar nga Mali i Zi për ndeshjet e muajit mars.

Drejtori i kombëtareve të Zvicrës: Bajrami nuk identifikohej me ne, tha se i rreh zemra për Shqipërinë

Drejtori i kombëtareve të Zvicrës, Pierluigi Tami, foli në një intervistë të shkurtër për “Blick” në lidhje me xhevahirin e U-21, Nedim...

FSHF e zyrtarizon; Çeki-Shqipëri, miqësore në qershor

FSHF ka zyrtarizuar një ndeshje tjetër miqësore të kombëtares sonë kuqezi, të drejtuar nga Edy Reja. Më konkretisht, bëhet fjalë për një miqësore në...

Në ndeshjen e Kategorisë së Parë nuk pyesin për COVID

Pavarësisht se situata e COVID-it vazhdon të jetë shqetësuese dhe shifrat e fundit kanë qenë alarmante, për tifozët e Burrelit në Shqipëri,...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Nga golat ndaj Bayernit, te lidhja me Kosovën – flet Mërgim Berisha

Mërgim Berisha ka shpërthyer këtë edicion. Ndër të tjera, ka realizuar dy gola në Champions ndaj Bayernit. Në ndeshjen e fundit kishte plot katër...

Arb Manajn shënon sërish në Ligën e Parë të Turqisë

Sulmuesi klinas Arb Manaj, edhe njëherë tjetër ishte vendimtar për skuadrën e Balikesirspor, duke shënuar dy gola. Kjo e...

Lala: Rashica pritet të largohet nga Werderi në fund të stinorit

Menaxheri i Milot Rashicës, Altin Lala, ka thënë se ylli i Kosovës pritet të largohet nga Werder Bremeni në fund të stinorit. “Për fat të...

Arbër Zeneli e kalon Reimsin në epërsi

Reims ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Lens, në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në Ligue 1.
- Advertisment -

Most Read

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...