No menu items!

admin

1107 POSTS0 Komentet
http://futbolli.info

Batatina: Fokusi i Llapit, te Kupa

Pas humbjes nga Drenica në Skenderaj, trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka thënë se skuadra e tij e ka fokusin e plotë...

Sermaxhaj: Ende s’ka përfunduar asgjë

Sami Sermaxhaj e mori drejtimin e skuadrës së Drenicës më 24 mars. Nga ajo kohë, ka katër fitore, dy barazime e një...

Ballkani humb në shtëpi ndeshjen vendimtare në garë për titull

Ballkani e ka humbur ndeshjen e tij vendimtare në garën për titull të kampionit në Superligën e Kosovës në futboll.

U kritikua për qeshjen me ish-bashkëlojtarët, Hazard ua mbyllë gojën kritikëve me këtë statistikë

Eden Hazard ishte lojtari që kishte vrapuar më së shumti tek skuadra e Real Madridit në ndeshjen e dytë gjysmëfinale kundër Chelseas.

Realit i soset durimi, merr vendimin “fatal” për Hazard

Mbrëmë ndodhi një debakël europian për Real Madridin. Ekipi i Zinedine Zidane, i cili shpresonte shumë në garën maksimale europiane për të marrë trofeun...

Hakimi: Interi krijoi një projekt të madh

Interi fitoi titullin kampion në Itali dhe Achraf Hakimi është një nga protagonistët e suksesit që mungonte prej 11 vitesh në Milanon...

Barça kërkon zëvendësues për Busquets, një italian në krye të listës

Në pritje të zhvillimeve për situatën e Lionel Messit, drejtuesit e Barcelonës vijojnë të planifikojnë merkaton pavarësisht problemeve ekonomike dhe pikërisht për...

Ausilio: Po punojmë për rinovimin e Lautaros, Conte vazhdon projektin

Festimet për titullin kampion janë ende të nxehta dhe të shtunën futbollistët e Interit pritet të ngrenë lart trofeun, megjithatë drejtuesit kanë...

Chelsea – Real Madrid, shënohet goli i parë

Chelsea ka zhbllokuar rezultatin ndaj Real Madridit duke kaluar në avantazh. Timo Werner ka kaluar “Blutë” në epërsi në...

Emery: Xhaka lojtar dhe njeri i jashtëzakonshëm, meriton respektin e tifozëve

Trajneri i Villarreal, Unai Emery i kthehet kohës së kaluar te Arsenal, ku drejtoi më shumë se një vit në periudhën 2018-19...

TOP AUTHORS

1107 POSTS0 Komentet
2821 POSTS0 Komentet
76 POSTS0 Komentet
- Advertisment -

Most Read

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...