Thursday, May 26, 2022
HomeLIGAT E TJERABUNDESLIGAStuttgart siguron mbijetesën në minutën e 90-të, festë e jashtëzakonshme, pamje të...

Stuttgart siguron mbijetesën në minutën e 90-të, festë e jashtëzakonshme, pamje të tilla ka kohë që nuk kemi parë

Bundesliga ka zhvilluar edhe ndeshjet e fundit të saj, teksa Stuttgart ka arritur të marrë një fitore shumë emocionuese ndaj Koln.

Një 3 pikësh që i ka siguruar mbijetesën në Bundesligë për sezonin e ardhshëm 2022-2023, transmeton GazetaBlic Sport.

Golat e këtij triumfi u shënuan nga Kalajdzic 12’ dhe Endo 90+2’, teksa Koln humbi mundësinë për një vend në Europë League pasi goli i Modeste 60 nuk mjaftoi, teksa siguruan pjesëmarrjen në Conference League.

Goli i dytë i Stuttgard bëri që i gjithë stadiumi të shpërthente në festë, me pamjet që janë të jashtëzakonshme.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments