Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARKlopp: Kupa FA është masive për ne

Klopp: Kupa FA është masive për ne

Jurgen Klopp ka folur përpara finales së Kupës FA ndaj Chelsea.

Liverpool dhe Chelsea do të përballen sërish, por këtë herë në Kupën FA.

Të dy ekipet ishin përball njëra-tjetrës edhe në finalen e Kupës Carabao, ku ‘Reds’ arritën të triumfojnë me penallti ndaj ‘Bluve të Londrës’.

Finalja e FA Kupë do të jetë mjaft e veçantë për trajnerin e Liverpool, pasi nuk e ka fituar asnjëherë gjatë detyrës së tij me ekipin anglez.

“Unë kurrë nuk e kam fituar Kupë FA më parë dhe shumica e lojtarëve të mi nuk e kanë fituar”, ishin fjalët e Klopp.

Ai gjithashtu tha se kjo ndeshje do të jetë speciale dhe duan ta shijojnë.

“Nuk do të ndodhë kurrë që ne ta shohim finalen e FA Cup si një lojë normale. Është një lojë e veçantë, dhe ne vërtet duam ta shijojmë këtë gjithashtu. Ne duam ta ofrojmë atë për njerëzit tanë”, vazhdoi ai.

Ndeshja në mes Chelsea – Liverpool zhvillohet nesër me fillim nga ora 17:45.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments