Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARTottenhami fiton me lehtësi ndaj Arsenalit

Tottenhami fiton me lehtësi ndaj Arsenalit

Tottenhami ka shënuar fitore me rezultat 3-0 ndaj Arsenalit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 22-të në Premierligë.

Harry Kane shënoi për 1-0 në minutën e 22-të nga penalltia.

Puënt u vështirësuan për mysafirët pasi mbrojtësi Holding u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 33-të.

Ishte përsëri Harry Kane që shënoi për 2-0 pas asistimit të Bentancur.

Për rezultatin përfundimtar 3-0 shënoi Son në minutën e 47-të.

Pas kësaj fitoreje Tottenhami mbetet në vendin e pestë me 65 pikë, një pikë më pak se Arsenali që pozicionohet në vendin e katërt.

Deri në fund të këtij sezoni kanë mbetur edhe dy xhiro dhe gjithçka është në dorë të Arsenalit.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments