Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORAdemi: Me miqtë e mi në Kongresin e 46-të të UEFA-s

Ademi: Me miqtë e mi në Kongresin e 46-të të UEFA-s

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi është i pranishëm në Kongresin e 46-të të UEFA-s, i cili do të mbahet nesër.

Postimi i plotë i Ademit në Facebook pa ndërhyrje:

Së bashku me miqtë e mi presidentin Armand Duka, presidentin Muamed Sejdini dhe anëtaren e KE të FSHF-së, Anila Basha, po qëndrojmë në Vjenë për punimet e Kongresit të 46-të të UEFA-s, i cili do të mbahet nesër.

Paraprakisht sot është mbajtur mbledhja e KE të UEFA-s, në të cilën mori pjesë presidenti Duka, e ku u morën disa vendime të rëndësishme për të ardhmen e futbollit evropian.

Ndër të tjera në këtë takim u miratua orari i ndeshjeve të turneut final për Euro 2024 në Gjermani, pastaj u miratua formatimi i Ligës së Kampionëve nga viti 2024, si dhe u vendos që finalja e Ligës së Konferencës në vitin 2023 të mbahet në “Eden Arena” në Pragë.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments