Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORTe Gjilani e vlerësojnë të merituar fitoren ndaj Llapit

Te Gjilani e vlerësojnë të merituar fitoren ndaj Llapit

Trajneri i Gjilanit, Alban Hyseni, është shprehur i lumtur me fitoren e arritur në Podujevë të dielën ndaj Llapit.

Gjilani fitoi 4:2. Hyseni beson se fitorja ishte e merituar, pas lojës së treguar në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

“Një fitore e rëndësishme. Ndeshjen e filluam shumë mirë, por kishim presion kur pësuam golat e barazimit. Përkundër kësaj vazhduam me tempo të njëjtë dhe arritëm të rikthejmë epërsinë. Nuk kemi bërë plane të mbrohemi, por momentet e ndeshjes kanë bërë që të kthehemi prapa. Nuk kemi ardhur për t’u mbrojtur por për ta fituar ndeshjen. I përgëzoj lojtarët për paraqitjen në këtë takim pasi dhanë maksimumin”, deklaroi Hyseni.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments