Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARManchester City – Real Madrid, formacionet zyrtare

Manchester City – Real Madrid, formacionet zyrtare

Manchester City dhe Real Madridi kanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, e cila zhvillohet nga ora 21:00 në “Etihad”.

Trajneri i Cityt, Pep Guardiola, ka vendosur të startojë me Gabriel Jesusin, ndërsa lajmi i mirë është rikthimi i Ruben Dias në mbrojtje. Por mungojnë Joao Cancelo e Kyle Walker, që zëvendësohen nga Zinchenko e John Stones respektivisht.

Te Reali, Casemiro do të zëvendësohet nga Fede Valverde, ndërsa në sulm së bashku me Karim Benzeman e Viniciusin starton edhe Rodrygo.

Image
TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments