Thursday, May 26, 2022
HomeSPORTE TJERAHistorike, ekipi kosovar BNE kualifikohet në turneun më të madh në botë...

Historike, ekipi kosovar BNE kualifikohet në turneun më të madh në botë në CS:GO

Bad News Eagles ka arritur të kualifikohet në turneun më të madh në botë, PLG Antëerp Major 2022.

Ekipi kosovar triumfoi 2:1 ndaj Sinners për ta siguruar biletën për në Belgjikë, në turneun më të madh në botë në ESports.

Pas dy ndeshjeve të humbura dhe tri fitoreve, ekipi ynë është kualifikuar për major në eventin më të madh të botës për CS:GO.

Ekipi ynë është mposhtur në Mirage, kurse ka fituar në Nuke dhe Inferno.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments