Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARLa Liga me postim special për bomberin kosovar, Vedat Muriqin

La Liga me postim special për bomberin kosovar, Vedat Muriqin

Ditën e djeshme, Vedat Muriqi shënoi golin e katërt në La Liga me fanellën e Mallorcas.

Asnjë nga lojtarët e Mallorcas nuk i ka arritur këto shifra deri më tani në kampionat, duke kontribuuar në pesë gola.

Muriqi këto shifra i ka arritur vetëm në 12 ndeshje të zhvilluara me fanellën e kuqe.

Paraqitjen e prizrenasit përmes rrjeteve sociale e ka komentuar edhe faqja zyrtare e La Liga, e cila bëri një postim special për “Piratin e Kosovës”.

“Sulmues Mood” – shkroi La Liga sipër fotografisë së Muriqit.

Sulmuesi ynë po tregohet vendimtar dhe ka marr fatet e skuadrës së tij në duar, duke e shtyrë drejt mbijetesës.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments