Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARSërish përballë njëri-tjetrit, Man City dhe Liverpooli sot synojnë finalen

Sërish përballë njëri-tjetrit, Man City dhe Liverpooli sot synojnë finalen

Një javë pas barazimit 2:2 në Premierligë, Manchester City dhe Liverpooli do të përballen sërish mes vete.

Përballja e sotme mes tyre do të jetë në kuadër të fazës gjysmëfinale në Kupën FA.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Wembley” të Londrës nga ora 16:30.

Kujtojmë se edhe faza gjysmëfinale e Kupës FA zhvillohet me vetëm një ndeshje, me fituesin që kalon pastaj në finalen e madhe.

Fituesi nga ndeshja Manchester City – Liverpool në finale do të takohet me fituesin nga ndeshja Chelsea – Crystal Palace, që zhvillohet nesër. 

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments