Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTAR‘Poshtërohet’ Barcelona, Frankfurti fiton 2:3 dhe kalon në gjysmëfinale të Europa League

‘Poshtërohet’ Barcelona, Frankfurti fiton 2:3 dhe kalon në gjysmëfinale të Europa League

Eintracht Frankfurt ka shënuar fitore me rezultat 2-3 ndaj Barcelonës në ndeshjen kthyese të çerekfinales në Ligën e Europës.

Gjermanët kualifikuohen me rezultat 4-3 pas dy ndeshjeve në gjysmëfinale.

Kostic shënoi për 0-1 në minutën e 4-të.

Për 0-2 shënoi Borre në minutën e 36-të.

Ishte përsëri Kostic që shënoi për 0-3 në minutën e 67-të.

Barca e ngushtoi epërsinë me Busquetsin në minutën e 90+1.

Për 2-3 shënoi Mehmpis Depay në minutën e 101 nga penalltia.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments