Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI MBARËKOMBËTARMediat italiane e cilësojnë Rrahmanin si më të dobëtin e ndeshjes!

Mediat italiane e cilësojnë Rrahmanin si më të dobëtin e ndeshjes!

Napoli u mund në shtëpi nga Fiorentina me rezultatin 2-3, duke rrezikuar kështu titullin. Referuar mediave italiane më i dobëti në fushë ishte mbrojtësi i kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani, i cili humbi shumë dhe lejoi “violët” që të shënonin tre gola.

Ndërsa kanë bërë vlerësimin e lojtarëve të kësaj përballjeje, Rrahmani ka marrë vlerësime minimale nga thuajse të gjitha mediat sportive italiane. Gazzetta dello Sport I ka vendosur notën 5, Corriere dello Sport 4, ndërsa Tuttosport 4.5.

Teksa raportojnë edhe se më mirë do kishte qenë që Rrahmani të kishte qëndruar jashtë në këtë përballje. Aktualisht Napoli qëndron në vend të tretë të Seria A me 66 pikë, teksa rruga drejt titullit duket shumë e vështirë.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments