Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARKlopp e krahason ndeshjen ndaj Man Cityt me një meç boksi

Klopp e krahason ndeshjen ndaj Man Cityt me një meç boksi

Derbi i madh anglez nuk ka zgjidhur asgjë rreth dilemës së kampionit.

Manchester City ka barazuar 2:2 me Liverpoolin, në kuadër të javës së 32-të në Premierligë.

Pas ndeshjes, trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp bëri një krahasim interesant

“Ishte si një ndeshje boksi, nëse “ulje duart” merrje goditje fatale”, tha fillimisht ai.

“Çfarë ndeshje. E çmendur. Intensiteti i ndeshjes ishte i çmendur. Ishte ndeshje e shkëlqyer dhe një rezultat me të cilin duhet të jetojmë dhe mund të jetojmë”, ishin fjalët e trajnerit të Liverpool.

Me këtë barazim, Manchester City mbetet i pari me 74 pikë, kurse Liverpooli i dyti me një pikë më pak. 

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments