Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORDelegohen gjyqtarët për xhiron e 28-të në Superligë

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 28-të në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë delegimin e gjyqtarëve për xhiron e 28-të në Superligën e Kosovës që luhet të shtunën dhe të dielën.

Të shtunë nluhen dy ndeshje, Gjilani – Drenica dhe Dukagjini – Ballkani, kurse të dielën Prishtina – Malisheva, Ulpiana – Llapi dhe Feronikeli – Drita.

Gjyqtari Dardan Çaka do ta ndaj drejtësinë në ndeshjen kryesore të kësaj xhiroje mes Dukagjinit dhe Ballkanit që luhet të shtunën nga ora 14:00.

Visar Kastrati do ta ndajë drejtësinë në ndeshjen Gjilani – Drenica.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments