Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARKonfirmohet helmimi i miliarderit rus

Konfirmohet helmimi i miliarderit rus

Zëdhënësi i Roman Abramoviqit ka konfirmuar se oligarku rus dyshohej se ishte helmuar në fillim të këtij muaji pas takimit për të diskutuar bisedimet e paqes me negociatorët ukrainas.

Por që nuk konfirmuan se kush tjetër ishte në shënjestër ose cili ishte burimi i sulmit.

Më herët, një raportim nga Wall Street Journal pretendonte se tre persona që morën pjesë në negociatat në Kiev kishin pësuar skuqje të syve, lot të vazhdueshëm dhe me dhimbje”.

Thuhet se Abramoviq është në rregull tani pasi incidenti ndodhi disa javë më parë dhe ai do të vazhdojë me negociatat së bashku me ata nga Ukraina në një përpjekje për t’i dhënë fund luftës, shkruan BBC.

Burime të afërta me Abramoviqin thonë se ai ka qenë i përfshirë tashmë në disa takime.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments